Основними користувачами кредитів Державного земельного банку повинні стати фермери.

Таку думку під час прес-конференції висловила виконуюча обов’язки голови правління банку Світлана Скосирська, піешт Латифундист. На питання про те, яким вона бачить середньо статичного позичальника Скосирська відповіла: «Мені б дуже хотілося, щоб це були фермерські господарства, в яких кількість робітників – від 5 до 10 осіб (члени сімей), мають не зовсім маленький пул ділянок, наприклад, по 20,30,40 га, щоб можна було з ним щось зробити сильніше. Дуже б хотілося стати помічником фермера ».

При цьому, пояснила Скосирська, розраховувати на кредити від держзембанк до кінця цього року не варто початківцям аграріям. Адже, за її словами, сьогодні ще не завершена програм, які убезпечать банк від ризиків.

«Коли вони (програми – ред.) Будуть готові, тоді будуть закладені гроші на ці цілі. Але я не бачу їх у вересні-жовтні 2013 року », – деталізувала вона.

Кредитування почнеться не раніше осені, можливо, у вересні, прогнозує вона. Орієнтовні його обсяги поки уточнюються. Але вже зараз зрозуміло, каже вона, що банк намагається кредитувати максимум під 8-12% річних у гривні.

Кредитування здійснюватиметься і спільно з іншими банками. Список банків-партнерів поки не сформований, оскільки саме зараз погоджується. Але серед них будуть точно державні банки, уточнила вона.

За її словами, таке співфінансування дозволить розділити кредитні ризики. Залежно від групи позичальника залежить і частка кредитного ризику, яку Державний земельний банк готовий розділити. В цілому ця частка може коливатися в межах 20-80%, підсумувала вона.

джерело

By | 2016-02-24T12:08:52+00:00 Липень 18th, 2013|Categories: Новини|Коментарі Вимкнено до Основними користувачами кредитів Державного земельного банку повинні стати фермери.
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...