Рішення Європейського суду з прав людини: мораторій на продаж землі с/г призначення є незаконним

22 серпня вступає в силу рішення Європейського суду з прав людини, згідно з яким мораторій на продаж земель сільськогосподарського призначення визнаний таким, що порушує права людини.

Це рішення було прийнято в рамках  справи «Зеленчук та Цицюра проти України». Двоє громадян України заявили, що заборона продажу сільськогосподарських угідь порушує їх права власності своїх земельних ділянок. Суд постановив, що держава не забезпечила справедливий баланс між загальними інтересами суспільства та майновими правами заявників.

«Вже від сьогодні українські землевласники, які хочуть захистити свої майнові права (обмежені внаслідок мораторію), зможуть посилатись у своїх позовах на рішення ЄСПЛ», — йдеться у повідомленні.

Згідно із Законом України «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини», рішення ЄСПЛ стають джерелом права в Україні, з моменту, як сплине тримісячний строк від дати винесення рішення.

«У випадку продовження мораторію, ЄСПЛ буде присуджувати компенсацію майнових втрат для позивачів», — йдеться у повідомленні.

Джерело

By | 2018-08-30T09:19:42+00:00 Серпень 30th, 2018|Categories: Новини|Коментарі Вимкнено до Рішення Європейського суду з прав людини: мораторій на продаж землі с/г призначення є незаконним
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...