Експерти заперечують можливість тотального розпродажу в разі відкриття ринку землі

Продати землю готові 10-15% власників земельних паїв

Експерти заперечують можливість тотального розпродажу в разі відкриття ринку землі.

В Україні зникла необхідність обмежень на розпорядження землями сільськогосподарського призначення. Про це заявив експерт в галузі земельних відносин, землеустрою, оцінки землі Андрій Мартин в ході круглого столу в Прес-центрі Інформаційного агентства ЛІГАБізнесІнформ (Київ, вул. Шамрила, 23).

“Якщо держава проводила земельну реформу, і її головною метою було створення приватного власника, який буде господарем на своїй землі, то юридичне обмеження прав селян на розпорядження їх нерухомим майном не зовсім вписується в цю початкову концепцію”, – підкреслив він.

За його словами, сьогодні 15% населення України володіють земельними частками, які отримали в процесі паювання майна колишніх колгоспів. Зараз ці люди позбавлені можливості розпоряджатися своїм нерухомим майном. Озвучуючи суми, за які теоретичні вони можуть продати свою землю, Андрій Мартин підкреслив, що вартість середнього паю становитиме 15-20 тис грн за гектар. А середній розмір паю в Україні – 4 гектари.

“Ніхто не говорить про те, що повинен бути тотальний розпродаж. Реально, українські селяни не дуже розсудливі, і масового продажу не буде. За опитуваннями, готові продати своє майно тільки 10-15% селян, і то вони довго будуть дивитися, яку ціну їм запропонують “, – зазначив експерт.

За його словами, в Україні накопичилася велика кількість нереалізованих пропозицій на ринку землі. “У нормальних умовах щорічно на ринку нерухомості беруть участь 1-2% всієї нерухомості. Але через те, що штучно стримували ринковий оборот, домоглися тієї ситуації, що вже 10-15% власників ділянок готові їх продати”, – сказав він.

Андрій Кошиль, президент асоціації Земельна спілка України, додав: заяви про те, що відкриття ринку землі спричинить за собою її продаж за безцінь, – це перебільшення. За його словами, асоціація провела експеримент, розмістивши оголошення про покупку земельних паїв в київському метро і в регіонах.

“Ми хотіли зрозуміти, скільки людей готові продати, чи дійсно це масове явище, і яку ціну вони хочуть … Кількість дзвінків було невелика, і ті люди, які хочуть продавати, називають ціну $ 50-100 за сотку. Перекласти це в ціни за гектар, – то це $ 5-10 тис. Дуже мало людей, які підштовхуються обставинами до того, щоб продати землю дешево. але і вони не готові продати її по $ 300 за гектар. Можливо, є крайні випадки, але цей ринок сильно переоцінений з точки зору можливості продажу “, – сказав Андрій Кошиль.

Він додав, що будь-який інвестор, зацікавлений в покупці сільськогосподарської землі, націлюється на масив. “Масив площею 4 гектари – це середній розмір паю по Україні – мало цікавить будь-якого інвестора, особливо якщо він знаходиться посередині поля, до нього важко організувати під’їзд”, – підкреслив Андрій Кошиль.

За матеріалами ЛігаБізнесІнформ

By | 2016-02-24T16:38:32+00:00 Лютий 24th, 2016|Categories: Новини|Коментарі Вимкнено до Експерти заперечують можливість тотального розпродажу в разі відкриття ринку землі
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...