У цьому році територіальними органами земельних ресурсів було зареєструвано 100 тис. нових земельних ділянок

   У цьому році з початку роботи Національної кадастрової системи фахівці територіальних органів земельних ресурсів зареєстрували вже 100 тис. нових земельних ділянок.Зокрема, державні реєстратори надали 37 тис. витягів з земельного кадастру. З кожним днем темпи робіт з реєстрації та видачі витягів з кадастру ростуть. Так, кількість зареєстрованих земельних ділянок і кількість виданих виписок з кадастру в лютому 2013 року значно перевищує показники аналогічного періоду минулого року.

На сьогодні публічну кадастрову карту, яка є важливою складовою Національної кадастрової системи, відвідали більше 1 млн. користувачів. Від громадян надійшло 12 тисяч звернень, які в он-лайн режимі зареєстровані і направлені в роботу. Крім того, дані про 110 тисяч дільниць вже виправлено в автоматичному режимі. Фахівці земельного відомства передали в реєстр речових прав інформацію про 86888 зареєстрованих земельних ділянок. У свою чергу від реєстратора прав надійшла інформація про зареєстровані права на 1867 земельних ділянок. Всього від державних реєстраторів надійшло 3558 запитів. На сьогодні відповідь дано на 2994 запити, в обробці – 564 документи.

За офіційними висновками експертів Світового банку, які перевіряли хід виконання заходів в рамках спільного Проекту Уряду України та Банку з розвитку земельного кадастру в нашій державі, Національна кадастрова система успішно діє і відповідає кращій світовій практиці. Зокрема, керівники місії відзначають, що наполеглива робота Державного агентства земельних ресурсів України мала вирішальне значення для досягнення цілей проекту.

З метою реалізації положень Закону України “Про Державний земельний кадастр” прийнято основний нормативний документ, який реалізує більшість положень Закону України “Про Державний земельний кадастр” і регламентує їх практичне втілення в процес ведення Державного земельного кадастру, яким є Порядок ведення Державного земельного кадастру, затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 17 жовтня 2012 № 1051. Порядком визначено повноваження державних кадастрових реєстраторів як на рівні центрального апарату Держземагентства Україні, так і на рівні його територіальних органів.

Визначено об’єкти Державного земельного кадастру, підстави та механізм наповнення баз даних Державного земельного кадастру, а також механізм формування та надання інформації з кадастру. Час постановою затверджені форми документів, які використовуються чи створюються при веденні державного земельного кадастру: форми заяв, листів Поземельної книги, витягів з Державного реєстру земель, вимоги до обмінного файла і т.д..

Постанова набула чинності одночасно із Законом України “Про Державний земельний кадастр” з 1 січня 2013 року. Інструкції та всі інші нормативні документи, що регламентують ведення Державного земельного кадастру затверджені і прийняті вчасно. Таким чином, згідно з Порядком ведення Державного земельного кадастру державний кадастровий реєстратор для здійснення державної реєстрації земельної ділянки протягом 14 календарних днів з дня реєстрації відповідної заяви перевіряє подані на реєстрацію документи та за результатами перевірки здійснює державну реєстрацію земельної ділянки або приймає рішення про відмову в державній реєстрації земельної ділянки. З урахуванням зазначеного, державні реєстратори почали завіряти документи із другої половини січня, не відбилося на якості обслуговування громадян. Також процес реорганізації територіальних органів Держкомзему жодним чином не впливає на узгодження землевпорядної документації.

Виконання владних повноважень здійснюється як завжди в безперервному режимі. Станом на 27 лютого 2013 всі територіальні органи Держкомзему реорганізовані в тероргани Державного агентства земельних ресурсів України.

Прес-служба Державного агентства земельних ресурсів

Джерело

By | 2013-03-06T17:56:12+00:00 Лютий 28th, 2013|Categories: Новини|Коментарі Вимкнено до У цьому році територіальними органами земельних ресурсів було зареєструвано 100 тис. нових земельних ділянок
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...