Зайнятість населення України в АПК наближається до європейського рівня

Щоб інфраструктура села могла забезпечувати базові потреби громадян (освіта, медичні послуги, утримання доріг, забезпечення безпеки), в ньому має проживати мінімум 5 тис. осіб, а бюджет на одну особу повинен складати близько 700 грн. 

«Станом на 12 лютого цього року в Україні вже зареєстровано 710 об’єднаних територіальних громад (ОТГ). В них проживає 6,1 млн осіб. Загальна площа створених ОТГ складає 173,9 тис. км2 — це більше, ніж третина усіх площ в Україні. В середньому об’єднується чотири-шість сіл в одну громаду. Загальні середні показники по кількості населення в одній громаді — 8,7 тис. осіб. Це означає, що вони спроможні самі себе забезпечити», — вважає виконавчий директор Центру громадських ініціатив, експерт з питань самоврядування та самоорганізації Анатолій Шалаєв.

Лідери за створенням ОТГ — Житомирська, Хмельницька і Волинська області. Найменше їх на Закарпатті (створено лише 6 ОТГ), а також на Київщині. Це пояснюється високою вартістю землі біля столиці.

Зараз в більшості сіл України проживає до 2 тис. осіб, і при цьому відбувається постійний відтік населення.

«В селах повна депопуляція. Якість цього населення також не сприяє розвиткові сільського господарства. Говорити про спроможність громади з населенням в 2 тис. осіб практично не можливо. Реформа адміністративного устрою — це один із шансів зберегти село взагалі», — переконаний експерт.

Крім зменшення чисельності, знижується зайнятість сільських мешканців в агросекторі.

«Зайнятість в сільському господарстві наближається до європейського рівня — 4-6%, але враховуючи високу технологічність аграрного сектору для ЄС цього достатньо, але в нас інша ситуація», — додав Шалаєв.

Теперішній адміністративний устрій громіздкий і не здатен задовольнити потреби населення. Є проблема відсторонення місцевого самоврядування від вирішення питань у сфері земельних відносин.

За формуванням бюджету фінансування ОТГ схоже з фінансуванням міст державного значення.

«Всі видатки прописуються окремим рядочком. Найбільша перевага ОТГ полягає в тому, що 60% податку доходу фізичних осіб залишаються не в районному бюджеті, а в бюджеті громад. Це досить великий фінансовий ресурс», — додав Анатолій Шалаєв.

ОТГ набагато краще починають обліковувати свої землі, тож мають змогу знайти не враховані раніше землі, і отримувати за них гроші, якщо вони обробляються агрохолдингами. Щодо земель поза межами ОТГ, потрібно чекати 2020 року, коли реформа буде повністю завершена.

До того ж, в Україні планується створити близько 1,3 тис. об’єднаних територіальних громад і 100 районів.

Джерело

By | 2018-03-01T12:01:15+00:00 Лютий 23rd, 2018|Categories: Новини, Різне|Коментарі Вимкнено до Зайнятість населення України в АПК наближається до європейського рівня
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...