На землях об’єднаних територіальних громад планують створювати агропарки

Громадам Дніпропетровщини пропонують відкривати агропарки, які будуть здійснювати сільськогосподарське виробництво повного циклу.

 

Про це повідомила Олена Тертишна, директор Дніпропетровського Центру розвитку місцевого самоврядування, створеного за підтримки Програми «U-LEAD з Європою» та Мінрегіону, пише AgroPolit.com.

За словами Тертишної, експерти Центру розвитку місцевого самоврядування спільно з Агенцією розвитку Дніпра підготували для громад інвестиційний портфель проектів, які можуть посилити ефективність  використання земельних ресурсів ОТГ.

«Наприклад, агропарки передбачають впровадження сільськогосподарського виробництва повного циклу, яке буде проходити цілий рік (від вирощування до переробки та продажу). Якщо громада зможе виділити під агропарки 60 га землі, це забезпечить понад 500 робочих місць», — наголосила директор Центру розвитку місцевого самоврядування.

Зазначається, що в середньому, для окремо взятої ОТГ, процедура передачі земель у власність займе близько двох місяців. Проте, загальнонаціональний дедлайн — 31 грудня 2018 року. Варто зазначити, що у разі передачі землі в оренду, за ОТГ зберігається зобов’язання такої передачі виключно на відкритих земельних торгах.

Нагадаємо, що уряд розглядає передачу земель як один із стимулів до об’єднання громади.

Джерело

By | 2018-02-13T13:03:35+00:00 Лютий 12th, 2018|Categories: Новини, Різне|Коментарі Вимкнено до На землях об’єднаних територіальних громад планують створювати агропарки
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...