У ВР зареєстровано законопроект щодо врегулювання прав власності на землі

У Верховній Раді України зареєстрували законопроект №8236-1, який спрямований на врегулювання відносин власності щодо земель, що були надані громадянам України до 1 січня 2002 року. 

Про це повідомляє перс-служба Верховної Ради.

Ініціаторами закону є народні депутати Вадим Івченко та Іван Кириленко.

У пояснювальній записці до законопроекту вказується, що він спрямований на врегулювання відносин власності щодо земель, які були надані громадянам України до 1 січня 2002 року у постійне користування та довічне успадковуване володіння для створення та/або ведення фермерського господарства (селянського (фермерського) господарства).

Завданнями цього проекту закону є: вирішення проблеми сталого забезпечення фермерських господарств земельними ресурсами, створення передумов до стабільного й ефективного функціонування фермерства, постійне користування до набрання чинності Земельним кодексом України, права на які належним чином оформлені за законодавством, чинним на час їх виникнення, з метою використання цих ділянок для ведення фермерського господарства.

«Це дозволить забезпечити сталість землекористування для фермерських господарств, створити передумови до залучення фермерами додаткових ресурсів у розвиток фермерської діяльності, забезпечити спадковість у веденні фермерства. Позитивними наслідками цього стануть: сприяння розвитку малого та середнього підприємництва на селі й зайнятості сільського населення, підвищення економічного і соціального розвитку сільських територій», — зазначено в тексті записки.

На теперішній час у складі земель фермерських господарств налічується понад 200 тис. га відповідних земельних ділянок, які перебувають у довічному успадковуваному володінні та у постійному користуванні.

Джерело

By | 2018-04-13T11:30:49+00:00 Квітень 13th, 2018|Categories: Новини|Коментарі Вимкнено до У ВР зареєстровано законопроект щодо врегулювання прав власності на землі
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (No Ratings Yet)
Loading...