Земельна реформа здатна дати Україні приріст ВВП на рівні 4–5%.

обіз земель сг призначення

Про це повідомив генеральний директор інвестиційної компанії Concorde Capital Ігор Мазепа.

«Ми порахували, що вплив на ВВП буде приблизно 4–5% на рік, якщо зміняться в базовому відношенні економічні відносини на землі. Коли земля стане товаром, коли земля стане предметом застави, коли землею зможуть вільно розпоряджатися люди, які володіють цією землею. Чому, якщо у мене є машина, я можу її продати, а якщо у мене є земельна ділянка, я не зможу її продати?», — сказав Мазепа.

Він підкреслив, що Україна може розраховувати на масштабні вливання капіталу, якщо забезпечить ринкові умови інвесторам.

«Якщо запропонувати звичайні ринкові механізми, які давно впроваджені в усьому світі, — гроші підуть, і країна зміниться», — вважає Мазепа.

Нагадаємо, в Україні з 2002 року діє мораторій на купівлю-продаж земель сільськогосподарського призначення. Парламент кілька разів продовжував його дію. Президент Петро Порошенко під час вересневого послання до Верховної Ради пообіцяв, що не буде видавлювати з неї земельну реформу. Водночас реформа буде необхідна для шостого траншу МВФ (поки що не отримано навіть п’ятий).

джерело