Комітет Верховної Ради з аграрної та земельної політики рекомендував для розгляду в другому читанні законопроєкт, який спрощує процедуру зміни цільового призначення земель для промислового будівництва. Заступник голови Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Кисилевський, автор законопроєкту, повідомив про це в Фейсбуці.

Згідно з його інформацією, законопроєкт №9627 про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій і прискорення відбудови (реєстр.№9627) передбачає суттєве спрощення процедури зміни цільового призначення землі з сільськогосподарської на промислову.

Кисилевський зазначив, що це дозволить зменшити строк з 1-3 років до 1,5 місяців від подання заявки на зміну цільового призначення землі для будівництва заводу. Депутат підкреслив важливість швидкої та зручної процедури для інвесторів у контексті очікуваної післявоєнної відбудови економіки. Крім того, він відзначив, що ухвалення закону вже зараз дозволить ліквідувати корупційний ринок дозволів для чиновників.

Зазначимо, що з середини 2022 року спрощена процедура зміни цільового призначення землі діє для релокованих підприємств, мультимодальних терміналів, портів на Дунаї, житла для ВПО, інженерно-комунікаційних мереж та об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури. Законопроєкт №9627 розширює цю процедуру на об’єкти промисловості та енергетики.

Джерело: Agravery.com