Skip to content
Поділ земельної ділянки – як поділити земельну ділянку в Україні
В цій статті ви дізнаєтесь про наступне:
-
Що таке поділ земельної ділянки?
-
Для чого проводиться поділ землі та які є його види?
-
Який порядок поділу земельної ділянки або як розділити земельну ділянку?
-
Яка вартість (ціна) поділу земельної ділянки?
Що таке поділ земельної ділянки та для чого він проводиться?
Поділ земельної ділянки може здійснюватись для різних цілей. У більшості випадків він необхідний тоді, коли необхідно продати, подарувати, обміняти не всю земельну ділянку, а лише її частини. Бувають випадки коли потрібно провести поділ земельної ділянки між співвласниками будинку.
Поділ земельної ділянки може стати у нагоді і тоді, коли людина хоче залишити її у спадок декільком спадкоємцям. Поділ може проводитись для земельних ділянок приватної, комунальної та державної власності.
Існує декілька правил для тих, хто планує поділити земельну ділянку:
1. Під час проведення поділу земельної ділянки не можна змінити її цільове призначення. Процедуру зміни цільового призначення частини земельної ділянки можна розпочинати лише тоді, коли частка буде виділена у окрему земельну ділянку, яка буде зареєстрована у Державному земельному кадастрі, а право власності на неї – у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
2. Поділ земельної ділянки не припиняє дію обмежень у її використанні. Усі встановлені обмеження будуть поширюватись на новоутворені земельні ділянки, крім випадків, коли обмеження поширювалося лише на частину земельної ділянки, яка в результаті поділу земельної ділянки не увійшла до сформованої нової земельної ділянки.
3. Поділ земельної ділянки яка знаходиться в оренді, на правах емфітевзису, суперфіцію, передана у іпотеку то поділ земельної ділянки буде можливим лише після отримання нотаріально засвідченої письмової згоди на це цих осіб, після поділу земельної ділянки, усі договори користування або застави мають бути переукладені.
4. Розмір і конфігурація земельної ділянки не повинні створювати перешкод для її використанням за цільовим призначенням.
Порядок поділу земельної ділянки
Крок 1. Необхідно перевірити, чи зареєстрована земельна ділянка у Державному земельному кадастрі та чи зареєстровано право власності на неї у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно.
Крок 2. Укластити договір із землевпорядною організацією на виготовлення технічної документації із землеустрою щодо поділу земельних ділянок.
Крок 3. Землевпорядна організація проводить топографо-геодезичні зйомки землі на місцевості та розробляє відповідну технічну документацію щодо поділу земельної ділянки.
Крок 4. Подання розробленої документації із землеустрою та заяви через ЦНАП – державному кадастровому реєстратору відповідного територіального відділу Держгеокадастру про державну реєстрацію земельних ділянок.
Крок 5. Протягом 14 днів подана заява розглядається кадастровим реєстратором, за результатом чого проводиться державна реєстрація земельних ділянок та надаються витяги із державного земелього кадастру на кожну ділянку і зазначенням кадастрового номеру.
Кадастровий номер земельної ділянки, яка була поділена, скасовується, а кожній новоутвореній земельній ділянці буде присвоєний новий кадастровий номер
Крок 6. Звернення до Реєстраційної служби за місцезнаходженням земельних ділянок або до нотаріуса із заявами про державну реєстрацію права власності на земельну ділянку.
За результатами даних дій право власності буде зареєстровано, що буде підтверджено Свідоцтвами про право власності на кожну земельну ділянку і відповідними Витягами із Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.
Яка вартість ціна поділу земельної ділянки?
Середня ціна поділу земельної ділянки в Україні – від 5000 грн
Люди також читають:
Сподобалась стаття? Поділіться нею!