На засіданні 6 лютого Верховна Рада України ухвалила в другому читанні та в цілому законопроєкт “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України для залучення інвестицій з метою швидкої відбудови України” (реєстр. №9627).

Згідно інформації на сайті Верховної Ради, цей законопроєкт передбачає значне спрощення процедури зміни цільового призначення землі з сільськогосподарської на промислову.

Депутат Дмитро Кисилевський, один із авторів законопроєкту та заступник голови Комітету Верховної Ради з питань економічного розвитку, вказав, що прийняття цього закону дозволить скоротити час процедури зміни цільового призначення з 1-3 років до 1,5 місяця.

Він вважає цю ініціативу актуальною для післявоєнної відбудови економіки в Україні та наголошує на необхідності пропонувати інвесторам швидку та зручну процедуру виділення землі під промислові об’єкти. Крім того, він стверджує, що це спрощення допоможе припинити корупційний ринок для чиновників, які неправомірно заробляли на видачі дозволів для зміни призначення земел