Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці

В цій статті ви дізнаєтесь про наступне:

 • Що таке кадастровий номер земельної ділянки?

 • Для чого та в яких випадках потрібен кадастровий номер?

 • Як отримати та де замовити кадастровий номер на земельну ділянку?

 • Яка ціна (вартість) присвоєння кадастрового номеру?

 • Які документи потрібні, щоб отримати кадастровий номер?

Що таке кадастровий номер земельної ділянки?

Кадастровий номер земельної ділянки – це унікальний код який не повторюється на всій території України та зберігається за земельною ділянкою протягом всього часу її існування.

Кадастровий номер підтверджує факт реєстрації земельної ділянки в Державному земельному кадастрі (ДЗК) із інформацією про її власника, цільове призначення землі, межі.

Тобто, наявність кадастрового номеру гарантує власнику земельної ділянки факт її існування та унеможливлює посягання на неї інших осіб.

Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці потрібно в таких випадках:

Оформлення спадщини;

– Укладення договору дарування, міни та інших угод;

– Купівлі-продажу земельної ділянки

– Продажу житлового будинку чи будівлі, що знаходиться на земельній ділянці;

Щоб отримати кадастровий номер на приватизовану земельну ділянку, чи земельну ділянку під будинком необхідно:

1. Замовити послугу в офісі землевпорядної організації та укласти договір 

2. Фахівці компанії проводять геодезичну зйомку земельної ділянки на місцевості, визначають точні координати, формують обмінний XML файл, складають кадастровий план ділянки та розробляють технічну документації із землеустрою щодо встановленню (відновленню) меж земельної ділянки.
Дана технічна документація розробляється в таких випадках:

 • якщо у Вас державний акт старого зразка жовто-червоного кольору.

 • якщо у Вас державний акт зеленого кольору з вказаним кадастровим номером на плані меж на зворотному боці державного акта, але земельна ділянка не внесена в  базу НКРС.

 • якщо до Вас перейшло право власності на нерухоме майно (будинок і т.д.), яке знаходиться на земельній ділянці, але державний акт на цю земельну ділянку раніше не оформлявся, а Ви плануєте продати (подарувати) нерухомість разом з ділянкою.

3. Через термін, який зазначений в договорі – Замовник, оплативши послугу, отримує готову технічну документацію, погоджує її та подає на реєстрацію у відділ Держгеокадастру через ЦНАП згідно порядку присвоєння кадастрового номеру;

4. Через 14 днів після реєстрації, Замовник отримує витяг із державного земельного кадастру із зазначенням кадастрового номеру;

Ціна (вартість) присвоєння кадастрового номеру земельної ділянки –  залежить від багатьох факторів та терміновості. 

На даний час на ринку землевпорядних послуг в Україні, ціна (вартість) виготовлення кадастрового номеру складає від 2500 грн і більше.

Розшифровка (приклад) кадастрового номеру на земельну ділянку

Кадастровий номер складається з 19 цифр ХХХХХХХХХХ: ХХ:ХХХ: ХХХХ, які розділені між собою двокрапкою та позначають наступне:

 • перші 10 цифр (ХХХХХХХХХХ) – це код позначення областей України,

 • наступні 2 цифри (ХХ) – це код позначення кадастрової зони в межах області (в одній області може бути до 99 кадастрових зон),

 • наступні 3 цифри (ХХХ) – це код позначення кадастрового кварталу в межах кадастрової зони (в одній кадастровій зоні може бути до 999 кадастрових кварталів) 

 • останні 4 цифри (ХХХХ) в кадастровому номері – це код позначення місцерозташування земельної ділянки відносно кадастрового кварталу (в межах одного кадастрового кварталу може бути до 9999 земельних ділянок) 

Перелік необхідних документів, які повинен надати замовник для отримання кадастрового номеру:

Рішення сільської\селищної\міської ради про надання дозволу на проведення інвентаризації земельних ділянок, які є в користуванні громадянина згідно обліку;

Довідка від сільської ради про користування земельною ділянкою (площа, з якого часу, на підставі якого рішення користується) за її місцезнаходженням;

Схема розміщення земельної ділянки (викопіювання)- надає сільський землевпорядник або управління Держземагенства;

Довідка з місця проживання про те , що особа набула права власності в межах норм приватизації;

Копія паспорту (1,2,11 ст.), ідентифікаційного номеру;

Копія документу, що посвідчує право власності на будівлі, розташовані на земельній ділянці . копія технічного паспорту, свідоцтво на право власності на будівлю (нотаріально засвідчене) або копія будівельного паспорту.

Щоб дізнатись прізвище власника земельної ділянки, яка Вас цікавить, знайти земельну ділянку за кадастровим номером або щоб дізнатись чи зареєстрована Ваша земельна ділянка в системі Державного земельного кадастру перейдіть сюди http://terram.com.ua/yak-diznatysya-vlasnyka-zemelnoji-dilyanky/

Чи дізнайтесь як швидко отримати витяг із Державного земельного кадастру (ДЗК) про земельну ділянку

By | 2019-04-11T10:22:59+00:00 Вересень 30th, 2017|Categories: Кадастр, Консультаціі|Tags: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , |Коментарі Вимкнено до Присвоєння кадастрового номеру земельній ділянці
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (102 голосів, всього: 4,96 з 5)
Loading...