Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів

нормативна грошова оцінка земель населених пунктів

 

В даній статті ви дізнаєтесь наступне:

  • Що таке нормативна грошова оцінка землі;

  • Для чого проводиться нормативна грошова оцінка земель населених пунктів та яку вигоду отримує замовник від її проведення;

  • Хто має право проводити нормативну грошову оцінку землі;

  • Як проводиться нормативна грошова оцінка земель населених пунктів;

  • Індексація нормативної грошової оцінки;

  • Документація із нормативно грошової оцінки земель населених пунктів;

Що таке нормативна грошова оцінка?

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки – це встановлення передбачуваного доходу, який отримується або може бути отриманий від земельної ділянки. Такий дохід від земельної ділянки визначається відповідно до офіційно затверджених нормативів та формул.

Для чого потрібна нормативна грошова оцінка?

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки потрібна у випадках:

  • коли потрібно встановити розмір податку за земельну ділянку;

  • визначення розміру орендної плати за земельні ділянки які перебувають у  державній та комунальній власності;

  • визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;

  • в інших випадках передбачених законом;

Яку вигоду отримує замовник від проведення нормативної грошової оцінки землі?

Для органів місцевого самоврядування, сільських, міських рад, об’єднаних територіальних громад ОТГ – проведення нормативної грошової оцінки земель населених пунктів дасть змогу переглянути та встановити нові розміри земельного податку та розміри плати за оренду земельних ділянок, що значно збільшить надходження до місцевих бюджетів та покращить економічну ситуацію.

Хто має право проводити нормативну грошову оцінку земель населених пунктів?

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться землевпорядними компаніями, які мають право на розроблення документації із землеустрою та мають в штаті двох сертифікованих інженерів-землевпорядників


Компанія «Прикарпатський земельний центр» надає послуги із нормативної грошової оцінки земель як в Івано-Франківську так і по всій території України.

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію від наших спеціалістів та замовляйте послугу із оцінки за телефоном 0342 52-33-10

або завітайте в офіс компанії:

м.Івано-Франківськ, вул. Сахарова 25а(навпроти інституту мистецтв)


Як проводиться нормативна грошова оцінка земель населених пунктів?

Нормативна грошова оцінка земель населених пунктів проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель населених пунктів, затвердженої постановою КМУ від 23.03.1995 № 213

Основним джерелом інформації (інформаційною базою) для проведення нормативної грошової оцінки населених пунктів є затверджені генеральні плани населених пунктів, плани зонування територій і детальні плани територій, відомості Державного земельного кадастру, дані інвентаризація земель та державної статистичної звітності.

В основі нормативної грошової оцінки земель населених пунктів лежить капіталізація рентного доходу, що отримується залежно від місця розташування населеного пункту в загальнодержавній, регіональній і місцевій системах виробництва та розселення, облаштування його території та якості земель з урахуванням природно-кліматичних та інженерно-геологічних умов, архітектурно-ландшафтної та історико-культурної цінності, екологічного стану, функціонального використання земель.

Населені пункти включають землі всіх категорій за основним цільовим призначенням, які розташовуються в їх адміністративних межах.

Нормативна грошова оцінка всіх категорій земель та земельних ділянок населених пунктів (за винятком земель сільськогосподарського призначення та земельних ділянок водного фонду, що використовуються для риборозведення) визначається за спеціальною формулою.

Індексація нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

Індексація нормативної грошової оцінки земельних ділянок здійснюється відповідно до статті 289 Податкового кодексу України.

Центральний орган виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері земельних відносин (Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру – Держгеокадастр) за індексом споживчих цін за попередній рік щороку розраховує величину коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки земель, на який індексується нормативна грошова оцінка сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за станом на 1 січня поточного року, що визначається за формулою:

Кi = І:100,

де І – індекс споживчих цін за попередній рік.

У разі якщо індекс споживчих цін перевищує 115 відсотків, такий індекс застосовується із значенням 115.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. 


Компанія «Прикарпатський земельний центр» надає послуги із нормативної грошової оцінки земель як в Івано-Франківську так і по всій території України.

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію від наших спеціалістів та замовляйте послугу із оцінки за телефоном 0342 52-33-10

або завітайте в офіс компанії:

м.Івано-Франківськ, вул. Сахарова 25а(навпроти інституту мистецтв)


Документація із нормативної грошової оцінки земель населених пунктів

За результатами нормативної грошової оцінки земель складається технічна документація.

Дані за результатами проведення нормативної грошової оцінки земельної ділянки оформляються як витяг з технічної документації про нормативну грошову оцінку земель, що видається територіальним органом Держгеокадастру за місцезнаходженням земельної ділянки у термін (строк), що не перевищує трьох робочих днів з дати надходження відповідної заяви.

Щоб дізнатися як отримати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки перейдіть за цим ПОСИЛАННЯМ, ми для вас розробили детальну покрокову інструкцію!

By | 2018-04-24T14:45:45+00:00 Березень 28th, 2018|Консультаціі| Comments