Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення

нормативна грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення

 

В даній статті ви дізнаєтесь наступне:

 • Що таке нормативна грошова оцінка землі;

 • Для чого проводиться нормативна грошова оцінка та яку вигоду отримує замовник від її проведення;

 • Хто має право проводити нормативну грошову оцінку землі;

 • Як проводиться нормативна грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення;

 • Індексація нормативної грошової оцінки;

 • Документація із нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення;

Що таке нормативна грошова оцінка?

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки – це встановлення передбачуваного доходу, який отримується або може бути отриманий від земельної ділянки. Такий дохід від земельної ділянки визначається відповідно до офіційно затверджених нормативів та формул.

Для чого потрібна нормативна грошова оцінка?

Нормативна грошова оцінка земельної ділянки потрібна у випадках:

 • коли потрібно встановити розмір податку за земельну ділянку;

 • визначення розміру орендної плати за земельні ділянки які перебувають у  державній та комунальній власності;

 • розрахунку втрат сільськогосподарського та лісогосподарського виробництва;

 • визначення розміру державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок згідно із законом;

 • в інших випадках передбачених законом;

Яку вигоду отримує замовник від проведення нормативної грошової оцінки землі?

Для органів влади та місцевого самоврядування, сільських, міських рад, об’єднаних територіальних громад ОТГ – проведення нормативної грошової оцінки дасть змогу переглянути та встановити нові розміри земельного податку та розміри плати за оренду земельних ділянок, що значно збільшить надходження до місцевих бюджетів та покращить економічну ситуацію.

Хто має право проводити нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення?

Нормативна грошова оцінка земельних ділянок проводиться землевпорядними компаніями, які мають право на розроблення документації із землеустрою та мають в штаті двох сертифікованих інженерів-землевпорядників


Компанія «Прикарпатський земельний центр» надає послуги із нормативної грошової оцінки земель як в Івано-Франківську так і по всій території України.

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію від наших спеціалістів та замовляйте послугу із оцінки за телефоном 0342 52-33-10

або завітайте в офіс компанії:

м.Івано-Франківськ, вул. Сахарова 25а(навпроти інституту мистецтв)


Як проводиться нормативна грошова оцінка землі сільськогосподарського призначення?

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення проводиться відповідно до Методики нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, затвердженої постановою КМУ від 16.11.2016 № 831.

Основним джерелом інформації (інформаційною базою) для проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення, у тому числі земель під господарськими будівлями і дворами, є відомості державного земельного кадастру (кількісна і якісна характеристика земель, бонітування ґрунтів, економічна оцінка земель), документація із землеустрою.

Нормативна грошова оцінка земель сільськогосподарського призначення визначається відповідно до нормативу капіталізованого рентного доходу на землях сільськогосподарського призначення природно-сільськогосподарських районів АР Крим, областей, міста Києва та Севастополя відповідно до Методики проведення оцінки та показників бонітування ґрунтів шляхом складання шкал нормативної грошової оцінки агровиробничих груп ґрунтів природно-сільськогосподарських районів (для сільськогосподарських угідь).

Індексація нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру на виконання статті 289 Податкового кодексу України щороку повідомляє про значення коефіцієнту індексації нормативної грошової оцінки земель за минулий рік

Значення коефіцієнту індексації нормативної ргошової оцінки земель за 2017 рік

Відповідно до пункту 9 підрозділу 6 розділу ХХ «Перехідні положення» Податкового кодексу України (в редакції Закону України від 07.12.2017 № 2245 – VIII «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році») індекс споживчих цін за 2017 рік, що використовується для визначення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення, застосовується із значенням 100 відсотків.

Значення коефіцієнта індексації нормативної грошової оцінки сільськогосподарських угідь, земель населених пунктів та інших земель несільськогосподарського призначення за 2017 рік становить 1,0.

Коефіцієнт індексації нормативної грошової оцінки земель застосовується кумулятивно залежно від дати проведення нормативної грошової оцінки земель. Коефіцієнти індексації нормативної грошової оцінки земель становлять: 1996 рік – 1,703, 1997 рік – 1,059, 1998 рік – 1,006, 1999 рік – 1,127, 2000 рік – 1,182, 2001 рік – 1,02, 2005 рік – 1,035, 2007 рік – 1,028, 2008 рік – 1,152, 2009 рік – 1,059, 2010 рік – 1,0, 2011 рік – 1,0, 2012 рік – 1,0, 2013 рік – 1,0,   2014 рік – 1,249, 2015 рік – 1,433 (крім сільськогосподарських угідь) та 1,2 для сільськогосподарських угідь (рілля, перелоги, сіножаті, пасовища, багаторічні насадження), 2016 рік – для сільськогосподарських угідь (рілля, багаторічні насадження, сіножаті, пасовища та перелоги) – 1,0, для земель несільськогосподарського призначення – 1,06.

Нормативна грошова оцінка земель за 2002, 2003, 2004 та 2006 роки не індексувалася.


Компанія «Прикарпатський земельний центр» надає послуги із нормативної грошової оцінки земель як в Івано-Франківську так і по всій території України.

Отримайте БЕЗКОШТОВНУ консультацію від наших спеціалістів та замовляйте послугу із оцінки за телефоном 0342 52-33-10

або завітайте в офіс компанії:

м.Івано-Франківськ, вул. Сахарова 25а(навпроти інституту мистецтв)


Документація із нормативно грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення

За результатами проведення нормативної грошової оцінки земель сільськогосподарського призначення у межах району складається технічна документація про нормативну грошову оцінку земель сільськогосподарського призначення району, що затверджується відповідно до закону.

Дані про нормативну грошову оцінку окремої земельної ділянки оформляються за заявою зацікавленої особи як витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки

Щоб дізнатися як швидко отримати витяг із технічної документації про нормативну грошову оцінку земельної ділянки перейдіть за цим ПОСИЛАННЯМ, ми для вас розробили детальну покрокову інструкцію!

By | 2018-04-24T14:43:44+00:00 Березень 29th, 2018|Консультаціі| Comments